Translate

niedziela, 13 kwietnia 2014

Człowiek

Hej !
Ludzi jest pełno na ziemi , ale jak tu być prawdziwym człowiekiem ? Jest takich osób dużo , ale to co ważne jest niewidoczne dla oczu . Człowieka można porównać do księżyca . Dlaczego ? Bo ma swa drugą stronę , której nie pokazuje nikomu lub jej nie zna . Nie oczekujmy , że ktoś stanie się idealny , ponieważ bylibyśmy robotami . Ja tu być człowiekiem w dzisiejszych czasach gdzie możemy znaleźć zło zawinięte w nowym opakowaniu ? Każdy człowiek jest silny , ale nie zawsze . W końcu może rozpaść na kawałki . Co oznacza bycie silnym ? Na pewno nie osobę wygrywającą ze słabszym bo czasem to co wydaje nam nudne ma swą druga stronę , której nie znamy . Boimy zmian . Znam dobrze to uczucie , ale takie coś może nam pomóc zacząć wszystko od nowa . Ludzie  czepiają , że czytam książki . Dziękuję swym wrogom bo mogę przy nich stać się silna , ale czasem pewne rzeczy przemilczeć bo słowa ranią gorzej niż jakakolwiek broń . Podnieś się   i idź . Łatwo powiedzieć a trudno zrobić , ale zróbmy coś by szczęście do nas przyszło . Stanie w miejscu ma i swoje wady . Dziecko to anioł , lecz dopiero później poznaje smak szarej rzeczywistości uganiając za złem . Często milczę w szkole . Tak na prawdę ze znajomych nikomu nie dałam pokazać swej duszy , jakim jestem człowiekiem bo każdy po czasie rozstaje ze mną . Dla mnie to nic , jestem przecież silna a dopóki się śmieje , nie przegram . Po cóż tu mówić , słowa to tylko słowa więc plotkami itd. nie przejmuję się . Szczerze czy jestem szczęśliwa ? Otóż potwierdzam , że tak gdyż mam rodziców , brata i wiernego psa . Przeraża mnie w dzisiejszych czasach to , że ludzie robią wszystko dla pieniędzy . One pozwalają przeżyć , ale nie stać dobrym . Zauważcie , że Bóg ceni ludzi . Każdy jest wyjątkowy , ale zazwyczaj brak słów mi na ten świat .


Każdy człowiek jest jak księżyc – Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomuDo zobaczenia
Alicja      

17 komentarzy:

 1. Fajny post :D
  zozolekzozolek12.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze że mamy tą ciemną stronę księżyca, bo gdyby wszystko było jasne jak słońce, świat byłby nudny.
  Aczkolwiek nie zgadzam się z idealizacją dzieci. To nie jest tak że one są silne, bo wciąż przecież potrzebują naszej pomocy, to nie jest tak że są dobre z natury, bo one potrafią najgorzej się pobić i najdotkliwiej urazić. Dzieci po prostu mniej wiedzą o świecie i mniej się tym światem przejmują, dlatego może się wydawać ze lepiej znoszą życie niż dorośli. To nie jest siła, to po prostu dziecięca ignorancja- łatwo być szczęśliwym w otoczeniu zabawek i misiów, trudno w świecie morderstw, polityków i złodziejstwa...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak napisała osoba powyżej, zgadzam się z nią, że dzieci nie koniecznie są silniejsze i lepsze, ale warto mieć w sobie coś z dziecka, bo dostrzega ona rzeczy, których dorośli nie widzą.
  http://liveofsmile.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie to napisałaś :) Zgadzam się z tobą i z obrazkami w 100% :)
  Pozdrawiam ^ ^
  pusta-szklanka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Demoty świetne, doskonale pasujące do posta ;)
  http://milenaabloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne demoty, uważam, że najbardziej się liczy jakim człowiekiem jesteś:)

  endrie-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny blog i post <3 Wpadniesz? http://what-now1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. zgadzam się ze wszystkimi obrazkami ;))

  klikniesz w banery? daj znać, Mała Mi. :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne motywujące i dające do myślenia, jednak zdebka chaotyczne. Ciężko się w tym połapać ale wiadomo o co chodzi. Jednak ja sądzę że określenie człowiek nie jest zaszczytne, to pojęcie oznaczające cząstkę życia, która jest targana pomiędzy dobrem a złem. To czy ktoś jest osobą ...jakieś słowo... sprawiają nasz sposób bycia i to jak sobie radzimy z rzeczywistością.

  OdpowiedzUsuń

* NIE PRZYJMUJE OBSERWACJI ZA OBSERWACJE :)
* Nie toleruję spamu i obraźliwych komentarzy
* Każdy spam i obraźliwy komentarz będzie usuwany
* Pozostaw po sobie komentarz jeżeli jesteś na moim blogu
* Odwdzięczam się za każdy komentarz :)