Translate

sobota, 21 czerwca 2014

"Bądź sobą"

Hej !
Wiele nastolatek mówi "bądź sobą" , lecz czy to do końca prawda ? Czy zmienimy się specjalnie by być innym od reszty ? Dla mnie to głupota . Każdy jest kim tym jest i akceptujmy to . Czasem jednym słowem możemy zmienić kogoś, siebie , ale tylko wtedy gdy dusza woła "pomocy" . W dzisiejszych czasach każdy chroni siebie . Nie ma czegoś takiego jak pomoc . Gdy wpadniemy w "głęboki dół" nikt nam nie pomoże bo reszta nie wie jak to jest "dotknąć dna cierpienia" . Tylko od nas zależy czy się odbijemy .
Kiedyś pisałam o inności . Teraz zupełnie się z tym nie zgadzam . Dlaczego ? Ludzie albo są naprawdę inni lub potrafią dobrze ukryć prawdziwą twarz  . Taka prawda , lecz na tej ziemi są jeszcze istoty normalne posiadające choć odrobinę człowieczeństwa . Nie wiem kim jestem , ale na pewno człowiekiem .
Z odlezieniem własnego ja jest jak ze skarbem . Trzeba odszukać mapę by wskazała nam drogę . W czasie podróży spotykamy przeróżne przeszkody gdzie zawsze możemy zawrócić . Trzeba wiedzieć gdzie szukać , ale sami nie damy sobie rady . Dlatego miłość jest uważana za najcenniejszy dar od Boga dla ludzi .
Tego co się nauczyłam ze swego życia to " nie słuchaj plotek " . Nie uszczęśliwimy wszystkich , bo sami stracimy cząsteczkę siebie dla kilkunastu tysięcy osób "wkładającym nam nóż w plecy " . Rozumiem , że ktoś ma zamiar  zmienić , lecz niech to zrobi dla siebie , nie dla innych bo stanie się  kimś kim nie powinien być .

Do zobaczenia :)

11 komentarzy:

 1. Zgadzam się, jeśli już ktoś chce się zmieniać, to niech zrobi to dla siebie, dla własnej satysfakcji i własnego uśmiechu ^^

  milenaa-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mądre słowa. "Bycie sobą" na siłę jest bezcelowe. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi, którzy próbują być sobą. zatracają siebie. Świetny post, i fajny styl pisania. :)

  ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą niby chcesz być soba a ii tak naśladujesz kogos innego

  U mnie RED DRESS zerknij :) http://maadeleinefashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobre cytaty!
  http://wiecznieszczesliwa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bo bycie sobą to podstawa, cudowne złote myśli :)


  Dodasz komentarz? Będzie mi bardzo miło. :)
  malinowe-ciasto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. bycie sobą to czasem bycie kimś podobnym do innych. każdy z nas chce być akceptowany w społeczeństwie, więc czasem musi się podporządkować. ważne jednak by nie przesadzić. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy post. Dający do myślenia. Czasami wydaje nam się, że jesteśmy sobą. A tak nie jest. Różne są tego przyczyny.
  http://perypetieoliwii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Bycie sobą czasami jest bardzo trudne i przez wiele czynników, zapominamy o prawdziwym sobie. Często takie zachowanie ma przerażające skutki.

  http://kalkosiaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajny post, podoba mi się :3
  Śliczne zdjęcia <3 zazdroszczę
  Blog jest bardzo inspirujący i ciekawy.
  Czekam na kolejną notkę :*
  Obserwujemy? jak tak to zaobserwuj i daj znać u mnie a ja się odwdzięczę :*

  Zapraszam do mnie aloohaparadise.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja staram się być w 100% sobą, robię to co mi się podoba, mówię co chcę, ubieram się tak jak chcę. Nie rozumiem ludzi, którzy za wszelką cenę upodabniają się do kogoś innego, tracąc po drodze własne 'ja' :(

  different-view-of-the-life.blogspot.com - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 11. Teraz nikt nie jest sobą. Wszyscy przystosowują się do 'standardów' XXIw. Jeśli ktoś odbiega od reszty po prostu odstaje ;/

  OdpowiedzUsuń

* NIE PRZYJMUJE OBSERWACJI ZA OBSERWACJE :)
* Nie toleruję spamu i obraźliwych komentarzy
* Każdy spam i obraźliwy komentarz będzie usuwany
* Pozostaw po sobie komentarz jeżeli jesteś na moim blogu
* Odwdzięczam się za każdy komentarz :)