Translate

piątek, 9 maja 2014

Rodzice

Hej !
U mnie nie dawno tak mocno lało . Takiego deszczu dawno nie widziałam , prócz za nim się przeprowadziłam . Mam w planach napisać opowiadanie , ale nie wiem o czym . Zawsze pisałam takie coś w szkole . Dalej myślę , może coś do mej łowy przyjdzie , ale kiedyś na pewno wstawię na bloga . Tak sobie myślę by nie zrobić kilkutygodniowej przerwy od mej strony internetowej bo zapadłam w tak zwany "kryzys twórczy " , lecz coś tam jeszcze wymyśle .  Kim są rodzice ? Według mnie to osoby , które nas urodziły i wychowały na porządnych ludzi , ale gdyby tak było u wszystkich świat byłby idealny . Są takie osóbki z domu dziecka . Cieszę się , że to właśnie tu urodziłam . W tym miejscu i czasie . Szanuje swych rodziców . Bo to oni są zawsze gdy gorzej już być nie morze , pocieszają , rozbawiając . Ja nie mam przyjaciół wśród rówieśników , ale z mamą staram utrzymać jak najlepszy kontakt bo wierzę , że nigdy na niej nie zawiodę . Rodzina powinna być najważniejsza . To dzięki niej zyskamy wiedzę na co uważać a co lepiej omijać jak również i nasze błędy . Więc starajmy się być z rodzicami przyjaciółmi . Wkurzają mnie młodsi mówiąc , że np. "mam nie dała mi na iPhone " . To ja się grzecznie pytam , czy za pieniądze można można kupić  czyjeś uczucia lub 2 człowieka ? Raczej nie . Nie wiem czy ja żyłam w innej erze bo pamiętam gdy wszyscy byli na podwórku a komputery nie były aż tak popularne , lecz zapewne z roku na rok wielu młodych ludzi traci swe dzieciństwo siedząc przy internecie . Smutne , ale cóż zrobić . Ja jestem za tym  by dziecku nie dawać tableta , laptopa itp. dopóki nie ukończy 11 lat lub co najmniej komunii . Rodzice to osoby , które nas wychowywały miłością , karcąc  . Bez tego jak odróżnilibyśmy dwie różne rzeczy którym jest dobro i zło ? Nie każdy ma tych opiekunów bo są dzieci nieposiadające miłości w domu   . Więc cieszmy i szanujmy rodziców  .

http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201402/1392050609_z8vmqu_600.jpg

DO ZOBACZENIA
ALICJA

10 komentarzy:

 1. No tak, ja nie wiem co bym zrobiła bez swoich rodziców! <3
  http://jagodzianka2002.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Szacunek do rodziców to podstawa. Wychowują Cię, wprowadzają w życie. Poza tym jestem przekonana, że jeżeli szanuje się własnych rodziców i ma się dobre kontakty to potem lepiej będzie się dogadać ze swoimi dziećmi:)
  jak-wloczykij.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, świetnie się czyta, zdjęcia bardzo sympatyczne ;) wgl bardzo fajnie ;)
  Czekam na odpowiedź od ciebie na moim blogu ;)
  skorka-pomaranczy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne zdjęcia.
  http://sophiesoophie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudownie się czytało, obrazki są mądre i uczące :)
  3maj się cieplutko ♥


  Jeżeli ci się spodoba zaobserwuj.
  http://moda-ma-zasady.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Hm...ostatnio często-gęsto zajmuję się tematem rodziców i rodziny. Piszę książkę o tych właśnie relacjach, a dokładniej o chłopaku, który szczerze nienawidzi swojej matki. Tak, wiem, brzmi to brutalnie i natychmiast ciśnie się na usta: to musi być zły człowiek! Jak może nienawidzić kogoś kto go urodził i wychował? Tymczasem takie sytuację się zdarzają, nawet jeżeli rodzice nie piją i nie jest to żadna patologia. W wypadku o którym piszę, syn uważa swoją matkę za nieudacznika, ponieważ pracuje w kiosku, źle się ubiera i wcale o siebie nie dba. Do tego myśli tylko o pieniądzach, wciąż się drze i próbuje zniszczyć życie swojej siostrze. On, wrażliwy humanista zaczytujący się w literaturze pięknej widzi ja jako największy upadek, degenerację i biedotę. Nie dostrzega więzi rodzinnych- bo dlaczego mamy szanować kogoś tylko za to że nas powołał do życia, zresztą bez naszej zgody? zresztą przypadkiem, bez planu i wręcz z niechęcią? To wszystko powoduje jego rosnąca nienawiść do własnej rodziny...
  Znam takie przypadki również z życia, nie piszę tego bez podstaw. I próbuję wciąż zrozumieć ten temat: czym jest rodzina? Dlaczego powinna być dla nas ważna? Czemu rodziców nie możemy traktować jak zwykłych ludzi, tak samo sądzić i krytykować? Czasami własna rodzina może być dla nas gorsza niż piekło. Czy w takim wypadku nadal mamy ją kochać, czy nie zakrawa na głupotę uwielbienie dla własnych katów tylko ze względu na więzy krwi?

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz rację za rzeczy materialne nie kupi się uczuć :))

  endrie-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz rację, gdyby nie rodzice nie bylibyśmy wartościowi ;)


  KLIK

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajnie,że zachciałaś pisać o takich rzeczach. Tak,trzeba szanować swoich rodziców i obdarzać ich miłością,tak jak oni nas :)

  welcome-to-in-my-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Inspirujące demoty ;3
  http://milenaabloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

* NIE PRZYJMUJE OBSERWACJI ZA OBSERWACJE :)
* Nie toleruję spamu i obraźliwych komentarzy
* Każdy spam i obraźliwy komentarz będzie usuwany
* Pozostaw po sobie komentarz jeżeli jesteś na moim blogu
* Odwdzięczam się za każdy komentarz :)