Translate

piątek, 23 maja 2014

Inność

Hej !
Każdy ma w sobie coś innego , co wyróżnia , go od społeczeństwa . Mogą to być np. włosy , zainteresowanie , charakter , styl itp . Osoby często zakrywają to pod płaszczem oryginalności wyprodukowanych w mediach . To dobrze ? Według mnie , prowadzi nas  do utraty własnego ja . Nie mówię tu o wszystkich , ale zdarzają się przypadki .
Często dostaje po "łapach" . Co to znaczy ? Na wielu osobach się już zawiodłam i dostałam za swoje by nie ufać w pełni nikomu . Moją wadą jest bycie wrażliwym , ale zakrywam to w społeczeństwie . Dlaczego ? Po to by ludzie nie poznali mych słabości . Prędzej , czy później ktoś wykorzysta przeciw mnie .
Dobra przejdźmy do sedna sprawy . Jeżeli jesteś inny ( czyt.normalny) to nie zmieniaj się . Po co masz to robić dla wszystkich ? Wystarczy ci bliska osoba lub tylko ty by zaakceptować siebie .
Może i są ludzie inni , ale czy nie warto z nimi żyć w zgodzie ? Co byście zrobili na miejscu osoby postawionej na wojnie ? Stali , bo nie chcesz się ośmieszyć albo walczyć za wszystko czego jeszcze nie straciłeś ? Łzy nic nie pomogą w chwilach kiedy te "najgorsze" chwile przyszły . Bądź twardy , gdyż bez tego potłuczesz się na malutkie kawałki .

Do zobaczenia
Alicja

9 komentarzy:

 1. Nie mówię, ale jeszcze nie spotkałam nastolatki (i siebie też tu liczę) która by powiedziała "Nie, jestem zupełnie przeciętna, normalna". Wszystkie twierdzą, że są inne, nienormalne, odrzucane przez społeczeństwo, nierozumiane itd. Stąd taki nagły "rozwój" hipstersów. Chcą byc inni aż tak bardzo, że stają się powtarzalni i śmieszni. A inność zewnętrzna nie przekłada sie na wewnętrzną.
  Wszyscy jesteśmy tak naprawdę inni, bo nie ma dwóch tak samo myślacych i czujących ludzi, Dlatego wydaje nam sie, że nikt nas nie rozumie, w końcu mało kto umie zrozumieć kogoś innego niż on sam. Dlatego uważam, ze robienie z siebie na siłę "tego innego, lepszego, pokrzywdzonego" jest bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super demotywatory. :)

   Dodasz komentarz? Będzie mi bardzo miło. :)
   malinowe-ciasto.blogspot.com

   Usuń
 2. Mam tak samo jak napisałaś, lub na tych zdjęciach co jest. Najpierw starasz się wmieszać w tłum, potem żądają od Ciebie oryginalności, a na sam koniec uważają Ciebie za wariata. Ale zawsze będę sobą i nie będę kogoś udawała.
  Zapraszam do siebie, to nie reklama tylko zaproszenie
  http://do-wyboru-do-koloru-projekty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne besty:)
  http://gusiaablog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze ja mydle ze jest zupełnie na odwrót, przez te usilne promowanie inności na sile w mediach ktora jest nam sprzedawana jako codzienny product homogenizowany pop kultury, inność staje sie czyms normalnym i naturalnym przez co zanika, mysle te owy termin jest zbyt mocno nadużywany przez każdego, bo w koncu kto nam zabroni nazwać sie innym/ oryginalnym lub nie codziennym, ehhh teraz praktycznie każdy deklaruje sie ze jest inny i nie moze sie odnaleźć, ehhh chyba bycie zwykłym normalnym szarakiem jest teraz inne i niemodne, bez urazy tylko moje ostatnie spostrzeżenie.

  Pozdrawiam
  monic-dzej.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mydle-->myślę* sorki literówka autokorekty ehhh:)

   Usuń
 5. W tym temacie jestem strasznie rozdwojona- jednocześnie poczuwam się do tej inności i jej nie toleruję i nie lubię. Bo rzeczywiście, coraz częściej jest sztuczna, to widać choćby na tych demotach: w większości przedstawione na nich osoby niczym się nie wyróżniają, w każdym razie zewnętrznie.Właściwie najlepszy jest przykład z widelcami...Kiedy bycie innym jest modne, aż wstyd się do tego przyznawać, zwłaszcza że większość z tych ,,odmieńców" nie wie co mówi, to tak ja buntować się i jednocześnie żyć z pieniędzy swoich rodziców. Prawdziwa inność jest kiedy wyróżniasz się nie tylko wyglądem, ale też sposobem myślenia, postrzegania świata. Znam kilka osób naprawdę odmiennych, takich które nigdy nie robią sobie zdjęć gdziekolwiek są, które nie korzystają z Internetu ani komputera, ba, nawet z telewizora, po prostu żyją swoim rytmem i w swoim świecie. Takie osoby są traktowane przez społeczeństwo jak nieoswojone zwierzątka: ludzie podchodzą, pytają się o dziwne rzeczy,, jak możesz tak żyć" ,,a co byś zrobiła w takiej sytuacji", najchętniej by jeszcze chipsami nakarmili, bo pewnie nigdy nie jadłeś. jeżeli tak cię traktują, znaczy że naprawdę jesteś inny...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nigdy nie przejmuję się opinią innych. Jeżeli ktoś nie akceptuje tego jaka jestem wcale nie musi przebywać w moim towarzystwie i tyle. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jestem ekscentryczna i zdaję sobie sprawę, że dla innych mogę się wyróżniać, ale ci 'typowo normalni' są dla mnie również inną bajką. Niestety, żyjemy w czasach kiedy wszyscy robią pod innych i zanika ich własna osobowość, a szkoda, bo może znaleźliby się jacyś interesujący ludzie.

  OdpowiedzUsuń

* NIE PRZYJMUJE OBSERWACJI ZA OBSERWACJE :)
* Nie toleruję spamu i obraźliwych komentarzy
* Każdy spam i obraźliwy komentarz będzie usuwany
* Pozostaw po sobie komentarz jeżeli jesteś na moim blogu
* Odwdzięczam się za każdy komentarz :)