Translate

piątek, 28 marca 2014

Kłamstwa

Hej !
Jak u was bo u mnie wspaniale . Zaczynam już drugi tom pt. "Najstarszy " autora Christopher'a Paolini. Wiecie co jest najgorsze od gorzkiej prawdy ? Kłamstwa , które bolą nas najbardziej . Wolicie znać całą prawdę o sobie , czy wysłuchiwać słodkich kłamstw ? Otóż wolę jakoś to pierwsze . Nie ważne jak będę płakała , chce poznać prawdę bo przynajmniej będzie troszeczkę"mniej"
cierpienia , ale smutku nie unikniemy dowiadując od razu prawdy . Kłamstwa są różne , ale takie same . Niektóre nawet są po to by nas chronić lub wyrządzić nam krzywdę . Nie mogę znieść , że przez cały ten czas dopiero po kilku latach/miesiącach/tygodniach dowiadujemy się przynajmniej połowę osoby , którą znamy . Wiecie co najgorzej boli ? To , że  ludzie oszukują mnie i odchodzą od nas . Nie warto się przejmować przecież zawsze mogło być gorzej , prawda ? Największą naszą bronią jest uśmiech . Zawsze pomaga . Od dziś uśmiechnij się do wszystkich swych wrogów , przyjaciół . Każdy jest silny , lecz nie potrafimy sobie tego udowodnić . Szczerość to podstawa każdej znajomości , ale niektórzy ją omijają . Co z tego jak nie będziemy mieli przyjaciół ? Prawda jest taka iż lepiej czasem stworzyć wokół siebie "mur" aby sprawdzić kto chce go zniszczyć by poznać nasza treść , oryginał . Ja już nie wiem komu ufać ze znajomych . Po cóż istnieją czarne owce np. w klasie ? Dlaczego okłamujemy samych siebie ? Świat jest trudny tylko szkoda , że nie uczą o życiu w szkołach . Niestety nie ma takiego  czegoś jak studia filozofii życia . To my musimy nauczyć się na własnych błędach by poznać kto jest naszym przyjacielem a któż wrogiem . Prawda , życie boli a czasem potrafi zadać straszne rany . Po co to wszystko ? Po to by nas utwardzić . Bóg chce nas umocnić , byśmy stali się silni . Nie wstydzę się pisać o Bogu . Powinniśmy mu zaufać bo On wie co robi , ale akceptuje naszą wolę . Wiele osób nie chce o Nim słyszeć . Dlaczego ? Przecież wszyscy jesteśmy Jego dziećmi , ale jak można kochać osoby , której się nie widzi ? Jeżeli poznamy prawdziwa miłość to wiedzmy , że On zesłał nam szczęście i ISTNIEJE .
 

 

 

 

 

  

 

 

 "Jak można kochać Boga, który jest niewidzialny – ...nie kochając człowieka, który jest obok nas"
- Jan Paweł II

 

 
 

 DO ZOBACZENIA
ALICJA :)
8 komentarzy:

 1. Ech, dziecinni ludzie... Śmieszą mnie koleżanki, które obgaduja przy mnie inne dziewczyny. Potem te inne dziewczyny obgadują przy mnie koleżanki... A Hipis łsucha i wszystko wie o wszystkich brudach ludzi. Ech, jakie one są zawistne, jakie płytkie, jak sie babrają w swoich głupich, ludzkich uczuciach. A mnie nikt nie obgaduje, dziiiiwne...
  Wiem, kim jestem, i znam prawdę o sobie. Jezeli ktoś coś doda do tej czary, nie przyjmę tego jako ciosu. No nie dramatyzujmy. Już wiem, na ile jestem silna, a na ile żałosną osobą, i obojętnie, co mi powiecie, nie zachwieje to mojej równowagi.
  Jedyne czego może się boję to pogarda. Nie czuje nienawisci do ludzi i vice versa- ale oni czują do mnie pogardę i ja nimi pogardzam. To uczucia wymienne. A z zaufaniem? To proste, nie ufajmy nikomu, niech każdy zna inną naszą twarz, każdy inną odrobinę- co najważniejsze niech pozostanie ukryte. Przecież nie wszystko chcę ukazać dla ludzkiej oceny. Jeżeli zachowa się umiar w odkrywaniu siebie, nie ma co się bać o ufnosć czy zdradzone tajemnice. Wyrosnijmy z podstawówki, zcasy przyjaciół od serca się skończyły. Nie szkodź- to ci nie będą szkodzić, nie istniej- nie doświadczysz bólu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny wpis :) Świetnie to wszystko opisałaś ale nie rozumiem jednego zdania: Nie mogę znieść, że przez cały ten czas dopiero po kilku latach/miesiącach/tygodniach dowiadujemy się przynajmniej połowę osoby, którą znamy... Co to znaczy może jestem za głupia do tego zdania ale jak można dowiedzieć się połowę osoby? :/ Ale podobają mi się te obrazki motywujące są do pracy nad kłamstwami. Nie wiem czy ktoś Ci już zwrócił taką uwagę ale nie rób odstępów przed znakami interpunkcyjnymi. Jest to bardzo wkurzające i jest to błąd interpunkcyjny. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oznacza to , że dowiadujemy się tylko część osoby , która znamy a czasem jest to tylko ich maska :)

   Usuń
 3. Świetny wpis ! :) Podoba mi się tutaj :)

  http://juliette-life-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo mądre kłamstwa kiedyś wywołają wojne... ból...
  Obserwujemy?
  http://skorka-pomaranczy.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń

* NIE PRZYJMUJE OBSERWACJI ZA OBSERWACJE :)
* Nie toleruję spamu i obraźliwych komentarzy
* Każdy spam i obraźliwy komentarz będzie usuwany
* Pozostaw po sobie komentarz jeżeli jesteś na moim blogu
* Odwdzięczam się za każdy komentarz :)