Translate

sobota, 8 lutego 2014

Recenzje - filmów

Hej ! 
Dalej trzymam się ćwiczeń . Mam nadzieję , że to mi się tak szybko nie znudzi . Dobra a teraz przejdźmy do tematu . Pokarzę wam kilka moich ulubionych filmów . Jestem typem człowieka , który lubi komedie romantyczne , fantasy , filmy akcji itp . Oczywiście tu będzie fragment . 
1 . ' Idealny facet '
 

 Z internetu 
Holly Hamilton jest zmęczona ciągłymi przeprowadzkami spowodowanymi rozterkami miłosnymi matki. Holly opracowuje perfekcyjny plan, polegający na wymyśleniu mężczyzny idealnego, który po przez podarunki i czułe listy rozkocha mamę Holly. Kiedy jednak romans wymknie się spod kontroli, Holly będzie musiała w jak najszybszym czasie odnaleźć prawdziwego adoratora, który byłby odzwierciedleniem wykreowanego ideału. Nastolatka pochłonięta problemami matki nie zauważa, kiedy u jej boku pojawia się idealny facet.
Moja opinia 
Bardzo romantyczny film . Kocham takie filmy . Ma bardzo duże przesłanie . Nie wolno uciekać od problemów ta jak pisałam w poprzednim poście klik . Jestem osoba , która kocha filmy romantyczne . Jestem jaka jestem . Nie mogę zmienić sobie upodobań .
Ocena
5/5

2 . ' Sara ' 

 Z Internetu
Leon, komandos jednostki specjalnej ONZ powraca z misji do Polski. Jego zadaniem było ochranianie ważnych osób, co czynił z niesamowitym zaangażowaniem, często zasłaniając je własnym ciałem. W domu czekają na niego kłopoty rodzinne, opuszcza go żona, co wpędza bohatera w alkoholizm. Któregoś dnia spotyka się z Józefem, szefem gangu, który szuka ochroniarza dla swojej szesnastoletniej córki, Sary. Ta nie jest tym początkowo zachwycona, ale tylko do momentu gdy Leon ratuje jej życie, zasłaniając ją na ulicy przed strzałami bandyty. Od tego momentu dziewczyna zakochuje się w Leonie i mimo jego oporów nawiązują romans. Oboje są świadomi, że ich związek nie może wyjść na jaw, bo Józef nie zawaha się zabić każdego kto zbliży się do jego córki. Niestety pewnego dnia Sara zostawia swoją torebkę w restauracji i zdjęcia kochanków w jednoznacznej sytuacji wpadają w niepowołane ręce...
 Moja opinia
 Niedawno obejrzałam ten film i spodobał mi się . Nie mogę powiedzieć , że lubię albo nie takie stare filmy . Zależy jaka fabuła i aktorzy .
Ocena
5/5
 3 . ' Sami swoi ' 
Z Internetu 
Film opowiada o losach dwóch zwaśnionych rodzin Pawlaków i Kargulów, które krótko po zakończeniu II wojny światowej zmuszone są wyjechać z Kresów Wschodnich i osiedlić się na Ziemiach Odzyskanych. Ich kłótnie sięgają jeszcze czasów przedwojennych. Spór trwa o miedzę i krowę Kargula, która weszła Pawlakom w szkodę. Przyczyną kłótni jest ziemia, którą Kargul zaorał o 3 palce za daleko w stronę ziemi Pawlaków, co doprowadziło do rozlewu krwi. Obawiając się kary za pocięcie kosą Kargula, Jan Pawlak emigruje do Stanów. Po latach wraca do Polski, gdzie jego brat Kazimierz z rodziną żyją w zgodzie ze znienawidzonym sąsiadem. Aby uspokoić Johna, Kazimierz opowiada mu historię pogodzenia się rodzin, w tym zaślubin jego syna, Witii i córki Kargula Jadźki
 Moja ocena
 Najlepszy film Wrzeszczów . Jest taki pospolity i bardzo śmieszny . Pewnie słyszeliście o tym filmie nie raz . Mogę go oglądać cały czas , ale ie znudzi mi się 
Ocena
5/5

4 . 'Kogel Mogel ' 
Z Internetu 
Akcja filmu rozpoczyna się latem 1987. Katarzyna Solska  po egzaminach wstępnych na wydział pedagogiki wraca do rodzinnej wsi. Na miejscu okazuje się, że rodzice  bez jej wiedzy rozpoczęli przygotowania do zaręczyn z bogatym Staśkiem Kolasą . Początkowo dziewczyna nie chce wychodzić za mąż, ale po otrzymaniu mylnej informacji, że nie dostała się na studia, postanawia przyjąć zaręczyny. W przeddzień ślubu przychodzi oficjalnie zawiadomienie o przyjęciu na studia i Katarzyna ucieka z domu. Trafia do Warszawy, gdzie dostaje pracę od jako opiekunka nieznośnego Piotrusia Wolańskiego, z którym ma bardzo dobry kontakt. Tymczasem pani Wolańska  podejrzewa Katarzynę o romans z jej mężem. Od zwolnienia ratuje ją babcia Wolańska . Następnie Kasia poznaje przystojnego Pawła , w którym się zakochuje i wyjeżdża do rodzinnej wsi.
 Moja opinia
 Również mój ulubiony film . Naprawdę warto go obejrzeć . Nie dość , że jest zabawnie to jeszcze wspaniała gra aktorska .
Ocena
 5/5

5 . ' Smoking ' 
 

 Z INTERNETU
Niezdarny szofer zastępuje tajnego agenta w jego misji. Do pomocy używa specjalnego smokingu, dzięki któremu opanowuje sztuki walki.
Moja ocena
 Kocham filmy z Jackie Chanem  . Zawsze potrafi i to bardzo rozśmieszyć widza . Polecam wszystkie jego filmy gdyż są niesamowite z humorem .
Ocena
5/5 

 6 . 'Barbie / Ba - bi ' 
 Z Internetu 
 Soon-Young to dziewczynka, która mimo młodego wieku jest głową rodziny. Opiekuje się swoim upośledzonym umysłowo ojcem oraz młodszą siostrą Soon-ja, która bardzo często choruje, a także ma obsesję na punkcie swojej lalki Barbie i marzy o zamieszkaniu w Stanach Zjednoczonych. Razem z tą trójką mieszka również pozbawiony wszelkich skrupułów wujek, Mang-taek. Pewnego dnia zawiera on umowę, na mocy której starsza z sióstr zostanie przekazana do adopcji obywatelowi Stanów Zjednoczonych - Steve'owi. Kiedy Soon-ja się o tym dowiaduje, staje się zazdrosna i zaczyna wypytywać wujka o możliwość zajęcia miejsca siostry. W międzyczasie Amerykanin wraz z córką przylatuje do Korei, by dopełnić wszystkich formalności. Soon-young i Soon-ja nie mają jednak pojęcia, dlaczego Mang-taek i Steve tak bardzo chcą się dogadać...
 Moja ocena
 Na koniec filmu tak się wzruszyłam aż płakałam a mnie ciężko zmusić do płakania nad filmem . Naprawdę szokujący film . Nie do opisania . Nie jest to żadna bajka , ani nic podobnego . Warto obejrzeć
 Ocena
 10/10 

DO ZOBACZENIA
PS . A jaki jest wasz ulubiony film ?

3 komentarze:

 1. Ja również nadal ćwiczę ;)
  Fajne recenzje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie oglądałam żadnego z tyvh ;/

  pozdrawiam Nika ♥
  niikablog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Kogel Mogel i Sami Swoi najlepsze polskie komedie :)

  OdpowiedzUsuń

* NIE PRZYJMUJE OBSERWACJI ZA OBSERWACJE :)
* Nie toleruję spamu i obraźliwych komentarzy
* Każdy spam i obraźliwy komentarz będzie usuwany
* Pozostaw po sobie komentarz jeżeli jesteś na moim blogu
* Odwdzięczam się za każdy komentarz :)